OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE (wampirzy lifting)

PRP to krwiopochodny materiał autologiczny, pozyskiwany z własnej krwi pacjenta. Jest to koncentrat płytkowy, zawierający szereg czynników przyspieszających angiogenezę tj. tworzenie naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek.

Płytki krwi uwalniają zawarte w sobie płytkowe czynniki wzrostu, odpowiedzialne za stymulację procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonych tkanek. Aktywują one mezenchymalne komórki macierzyste, osteoblasty, fibroblasty, komórki śródbłonka oraz komórki naskórka, a także pobudzają syntezę kolagenu.

Osocze bogatopłytkowe wprowadzone pod skórę szybko uwalnia duże stężenie czynników wzrostu, które inicjują i podtrzymują procesy regeneracji oraz odbudowy tkanek, jako naturalne działanie organizmu.

Efekty zabiegu

Zabiegi z użyciem PRP stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry.

W efekcie skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Efekty biostymulacji skóry osoczem i fibrybną bogatopłytkową widoczne są już po pierwszym zabiegu (ok. 2-3 tygodnie po wykonaniu zabiegu).

– wygładzenie zmarszczek
– poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
– rewitalizacja skóry, nawilżenie i odzyskanie sprężystości
– wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
– przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii
– poprawa ukrwienia skóry
– remodeling włókien kolagenowych
– leczenie cieni pod oczami
– odbudowa objętości twarzy
– modelowanie policzków
W celu utrzymania efektów przyspieszonej regeneracji skóry zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Wskazówki dla pacjentów
– nawodnienie organizmu w dniu zabiegu (pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 litra wody przed zabiegiem)
– stosowanie leków przeciwbólowych (pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem i przez 7 dni po zabiegu. Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu.

W dniu zabiegu nie należy korzystać:
– z sauny
– zajęć fitness
– nie stosować gorących kąpieli, wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów

W naszym gabinecie stawiamy na bezpieczeństwo! Wszystkie zestawy firmy KEYMED do pozyskiwania osocza bogatopłytkowego są legalnymi wyrobami medycznymi, zarejestrowanymi w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Jakość – każdy z elementów zestawu posiada niezbędne certyfikaty do stosowania w medycynie.

Apirogenność – probówki PRP KEYMED IN VIVO, są apirogenne czyli pozbawione martwych bakterii i wirusów. Dedykowane do medycznych zabiegów estetycznych i regeneracyjnych.
Probówki PRP KEYMED IN VIVO nie zawierają chlorku wapnia.

W naszym gabinecie dysponujemy cyfrową wirówką NEUATION IFUGE D06, wyposażoną w najbardziej zaawansowane funkcje. Dedykowana do pozyskiwania osocza i fibryny bogatopłytkowej. Wirówka posiada certyfikat IVD dla urządzeń medycznych.

PRP wykorzystują ogromne zasoby własne organizmu pacjenta, przez co są wyjątkowo bezpieczne. Jako produkt autologiczny nie mają w zasadzie działań ubocznych. Wykluczone jest zatem ryzyko nietolerancji, reakcji alergicznych, immunologicznych oraz transmisji wirusowych.

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Zabieg z wykorzystaniem autologicznej fibryny to przełom w głębokim odmładzaniu skóry, bazujący na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskiwanych z krwi.

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej możesz wykonywać oddzielnie lub w połączeniu z zabiegiem osocza bogatopłytkowego. Takie połączenie pozwoli na maksymalizację zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe pozwala na przebudowę istniejącej tkanki (skóra słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, potrzebująca rewitalizacji).

Fibryna bogatopłytkowa rewitalizuje i uzupełnia ubytki tkankowe (zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, ubytki tkanek, wypełnienie blizn po trądziku).