Zoom! Advanced Power to już trzecia generacja gabinetowego systemu wybielania zębów amerykańskiej firmy DISCUS Inc. (www.discusdental.com) – światowego lidera w dziedzinie stomatologii estetycznej. System Zoom! stosowany jest z powodzeniem od blisko 8 lat w ponad 90 krajach na całym świecie.

System Zoom! Został stworzony przez Dr. Bill’a Dorfmana (www.billdorfmandds.com), stomatologa, który od lat dba o uśmiechy największych gwiazd Hollywood (m.in. Eva Longoria, Usher, Jessica Simpson czy Anne Hathaway). Dr. Dorfman zyskał sobie również ogromną sławę występując w popularnych programach telewizyjnych takich jak “Extream Makeover”, emitowany w Polsce w stacji Polsat, czy choćby show “The Doctors”, gdzie Dr. Dorfman pełni rolę specjalisty z dziedziny stomatologii.

Lampa Zoom! To najczęściej wybierany przez dentystów system do gabinetowego wybielania zębów. Od wielu lat można było zobaczyć jej działanie w wielu programach telewizyjnych (np.: wspomniane wcześniej “The Doctors” czy “Extream Makeover”).

Zapraszamy do zapoznania się bliżej z oferowanym przez nas systemem wybielania, stosowanym z powodzeniem w już ponad 80 000 gabinetów stomatologicznych na całym świecie! Przekonaj się dlaczego tak wielu lekarzy wybrało właśnie Zoom.Technologia Zoom! 

Badania kliniczne dotyczące systemu Zoom! dowodzą, że żaden inny system wybielający nie oferuje tak wysokiej skuteczności działania w tak krótkim czasie. Żel wybielający Zoom! wykorzystuje opatentowaną technologię Photo Fenton – reakcję chemiczną zachodzącą pomiędzy nadtlenkiem wodoru a związkiem żelaza (zawartym w żelu fotoaktywatorze).

Po zmieszaniu obu związków cząsteczka nadtlenku wchodzi w reakcję z żelazem, w wyniku której powstają wolne rodniki – związki odpowiedzialne za usuwanie przebarwień. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości fali oraz natężenia, światło emitowane przez lampę Zoom! cyklicznie odnawia żelazo (ponownie powraca do postaci nieutlenionej), dzięki czemu cały czas produkuje ono związki usuwające przebarwienia. Reakcja ta, nazwana reakcją Photo Fenton, w znacznym stopniu poprawia skuteczność procesu wybielania zębów.

Nic nie może się równać ze skutecznością wybielania wspomaganego światłem!

Pamiętaj, systemy wybielające, które nie są aktywowane światłem nie są w stanie utrzymać przez cały czas trwania zabiegu tak wysokiej efektywności działania jak w przypadku wybielania wspomaganego światłem lampy. Dlatego system Zoom! to na dzień dzisiejszy najlepsze rozwiązanie, jakie możesz zaoferować swoim pacjentom.

Treść oraz zamieszczone materiały pochodzą ze strony www.arsdental.pl firmy ARS DENTAL sp. z o.o. – przedstawiciela DISCUS Inc. w Polsce.